Tüm Duyurular / KAPASİTEMİZİ ARTIRIYORUZ!

KAPASİTEMİZİ ARTIRIYORUZ!

Tüketici derneklerinin kapasitelerini artırmak amacıyla dernek çalışanlarına kişisel ve kurumsal kapasite geliştirme eğitimleri verilerek, çalışanların daha etkin görevler almalarını, tüketicilerin daha etkin korunmasında önemli bir rolü bulunan derneklerin kapasitesinin geliştirilmesini sağlamak olan AB Sivil Toplum Destek Programı çerçevesinde yürütülen projemizde aşağıda konu ve programı verilen 6 alanda eğitim programları düzenlenecektir.

Eğitimlerin her biri günde 6 saat olmak üzere Proje Döngüsü Eğitimi 3 gün, diğer eğitimler 2’şer gün olarak düzenlenecektir.

Avrupa Birliği’nin açacağı yeni programlardan hibe almak isteyen, Kalkınma Ajanslarına proje yazmayı düşünen ya da PCM sertifikası alarak yeni iş imkanlarından yararlanmayı tasarlayan gençlere ve profesyonellere yönelik olup, katılımcıların Avrupa Birliği adaylık sürecinde AB Mali Yardımlarını hakkında bilgilenmelerini, AB Hibeleri ve Kalkınma Ajanslarına yönelik proje teklifi hazırlama sürecine hâkim olmalarını sağlamayı amaçlamaktır. Eğitim süresi boyunca teorik bilgilerin yanı sıra grup çalışmaları ile katılımcılar proje hazırlama mantığını pratik olarak da öğreneceklerdir.

 

Katılımcılar; tüketici derneği çalışan ve gönüllüleri (Tüketiciyi Koruma Dayanışma Birliği Derneği), tüketici aktivistleri ve diğer sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 20’ şer kişilik gruplardan oluşacaktır.

 

Her bir eğitim grubu 20 kişi ile sınırlı olup, fazla sayıda başvuru olması halinde başvuru tarihi önceliğine göre seçim yapılacaktır.

 

Katılımcılara katıldıkları kurs süresi ve özelliğini belirtir katılım belgesi verilecektir.

 

Eğitim ücretsiz olup, eğitim sırasında 2 kahve/çay arası, öğle yemeği ve eğitim materyalleri verilecektir.

Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılım teyitleri başvuru sırasına göre yapılacaktır. Eğitime ön kaydınızın yapılabilmesi için başvuru formunun doldurulup 10 Aralık 2021, 17.00’ye kadar tracore1@gmail.com adresine mail atmanız gerekmektedir.

 

 

Başvuru Formu: https://forms.gle/FMFuK7quwtCvRFqVA

 

Eğitim Tarihi: İlerleyen günlerde eğitimlerin tarihlerinin bilgisi verilecektir. Çankaya/ANKARA

Eğitim Yeri: Akar International Hotel

Adres: Gazi Mustafa Kemal Blv. No:111 Maltepe 06580 Çankaya / ANKARA