Kırık Porselen Tabak

Morhipo dan sipariş ettiğim 2 adet salata kasesi mng kargoyla elime 22.01.2017 ulaşmıştı. mng kargo görevlisini oyalamamak için tabii ,kontrol etmeden aldım. mng kargo görevlisi ilk kez o siparişimi teslim ederken benden imza almıştı. ama hiç şüphelenmedim. daha önceki siparişlerimi bana verir ve giderdi, imza hiç istemezdi. yurtiçi kargoda benden imza istemez. bırakır gider. sonra kutuyu açtım ve her 2 adet kaseninde kırık olduğunu gördüm.kırık kaseler hala bende atmadım. mng kargo eskişehir 2 eylül şubesini aradım. meseleyi anlattım. kargo görevlisi tekrar gelebilirmi dedim. tutanak tutamayacaklarını söylediler. sonra morhipoyu aradım olanları anlattım. bana özetle şöyle dediler: kargoları mng görevlisinin yanında açıp kontrol etmem gerektiğini , ürün zarar görmüşse görevliyle tutanak tutmamız gerektiğini... ama 1 seferliğine zararımı karşılayacaklarını söylediler. sorun çözüldü ancak yine morhipodan sipariş ettiğim yemek takımı 26.01.2017 tarihinde aynı mng kargo kuryesi ile geldi. ben kutuyu açarken , kurye elindeki teslim aldığıma dair belgeyi imzalatmak istedi. bende bir önceki şiparişimin kırık geldiğini söyledim. hiç sanki onları ilgilendirmiyormuş gibi ; biz sadece aracıyız gibisine bişeyler dedi. ben yeni gelen kargoyu kontrol etmeden imza atmayacağımı söyledim. ben kutuyu açarken ,"zaten tutanak tutmadıklarını" söyledi. kontrol etmemi beklemeyeceğini, kargoyu alıp gideceğini söyledi. bende alabileceğini ama imza atmayacağımı söyledim. defalarca alır giderim hareketi yaptı.bu sürede aslında kontrol edebilirdim. ama benimle tartışmayı seçti. bende al götür dedim her seferinde. "bugün başıma 5.kez aynı olay geliyor" diye dert yandı. düşünün daha saat sabah 11:40 tı ve 5 defa böyle yapmış. aldı gitti. morhipo yu aradım , müşteri temsilcisi bu sorunu çözeceğini söyledi , çözeceklerinede eminim. mng kargonun incelenmesi gerektiği kanaatindeyim. belki kuryenin ısrarlı hareketlerinden dolayı imzalayıp, sonra mağdur olanlar olmuştur. ticaret bakanlığı veya ticaretle ilgili bir kurum böyle durumlarda firmaya para cezası veriyor diye duymuştum haberlerde, yardımcı olursanız sevinirim. elimde fatura irsaliye kırık ürünler ( poşetinden çıkarılmamış halde kutusuyla) hala duruyor atmıyorum. teşekkürler mahir topkaya mtopkaya@isnet.net.tr tel: 0 545 5954578 vişnelik mah. leylak sokak 15-6 odunpazarı eskişehir

 

Şikayetinizin Yanıtı

sayın tüketici,

kargonuzu teslim alırken mutlaka konturol ediniz, konturol etmeden teslim almayınız, ürün zarar görmüşse getiren görevliyle tutanak tutmamız gerekmektedir. o tutanak ve faturanızla birlikte tüketici hakem heyetinede bedeli için talepte buluna bilirsiniz.

şikayetinizi, firmaya ve ticaret bakanlığına yapmalısınız böyle durumlarda firmaya para cezası veriliyor kalın sağlıcakla.

 

Yanıtlanma Tarihi ( 01-03-2017 01:00:00 )

Şikayeti Yazan :Mahir T. ( 30-01-2017 20:37:07 )

Okunma