Hepsiburada.com Iade Kabul Etmedi.

Hepsiburada.com dan 84990144 sipariş no ile aldığım pilsan bingo slide kaydırağı sitede yazan bütün iade koşullarına uygun şekilde orjinal ambalajında hasar olmadan faturası ile birlikte kullanılmadan iade ettim. ancak 1 hafta sonra satıcı firma ürünü yırtık bir ambalajda balonlu naylona sarılmış bir şekilde ve hiçbir gerekçe belirtmeden adresime geri gönderdi. hepsiburada.com u arayıp ürünün iadesinin neden kabul edilmediğini sorduğumda şikayetim alınıp bir süre sonra iadenin orjinal ambalajının bozuk olması sebebiyle kabul edilmediği bildirildi. ürünü hasarsız orjinal ambalajında gönderdiğim konusunda defalarca şikayet yazdığım halde tarafıma hep aynı gerekçe yazılarak dönüş sağlandı. hepsiburada.com sitesinde kolay iade diye belirttiği halde önce ambalajı kendisi bozup sonra da ambalaj bozuk diye kabul etmeyen bir internet sitesi. ürünü iade etmek istiyorum. konuyla ilgili sorunumu çözmeye yönelik görüşlerinizi bildirmeniz dileğiyle. teşekkürler.

 

Şikayetinizin Yanıtı

sayın tüketici,

mesafeli satış yolu ile aldığınız ürünün hiçbir gerekce gösermeden 14 gün içerisinde iade edilir ancak karşı tarafa yazılı bildirimde bulunulması şarttır.

bu işlemleri yaptınız ise değeri 2.400tl altında ise kaymakamlıklarda bulunan tüketici hakem heyetine başvura bilrsiniz, değeri 3610tl altında ise il ticaret müdürlügüne, değeri 3.610tl. üzerinde ise tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz. kalın sağlıcakla.

Yanıtlanma Tarihi ( 19-03-2017 12:36:48 )

Şikayeti Yazan :Esin Ba. ( 09-03-2017 13:03:17 )

Okunma