Devremülk Satışı

Karaderili group adı altında yalova termal vs tanıtımı ile 3000 peşin ve 8 bini senet olmak üzere bir devremülk satışı yapıldı. 10 gün olduğunda noter ihtarı ile senetleri aldım. ardından mail ile 60 iş günü içinde ödenmesi koşulu fesihname gönderdim.telefon ettiğim de ise sürekli sıraya alındınız ödeyecekler diye oyalıyorlar. bugün son kez mail attım. bu konuda avukat bir yakınım ile konuştum. noterden ihtar çekelim. ödemezlerse icra takibi başlatırız dediler. sikayetvar.com sitesinde kartal şubesinin yardımları ile ödemeyi geri alan birisi olmuş. darıca ilçesinde oturuyorum.bu konuda yüzlerce mağdur var. bu insanların daha sağlıklı bilgi alabilmesi ve sorunlarını çözebilmesi adına önayak olmanızı rica ediyorum.

 

Şikayetinizin Yanıtı

sayın tüketici

7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun 45 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde ve aynı maddenin üçüncü fıkrasında yer alan “doksan gün” ibaresi “yüzseksen gün” şeklinde değiştirilmiştir.

“(1) ön ödemeli konut satışında sözleşme tarihinden itibaren yirmidört aya kadar  tüketicinin herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkı vardır. 

sözleşmeden dönülmesi durumunda satıcı; konutun satışı veya satış vaadi sözleşmesi nedeniyle oluşan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar ile sözleşme tarihinden itibaren ilk üç ay için sözleşme bedelinin yüzde ikisine, üç ila altı ay arası için yüzde dördüne, altı ila oniki ay arası için yüzde altısına ve oniki ila yirmidört ay arası için de yüzde sekizine kadar tazminatın ödenmesini isteyebilir.” hal böyle iken en kısa sürede tüketici mahkemesine başvurmanızı tavsiye ediyorum kalın sağlıcakla,

Yanıtlanma Tarihi ( 26-04-2017 09:35:45 )

Şikayeti Yazan :ümit Er. ( 18-04-2017 14:58:01 )

Okunma